Odpovězeno
 1. import klíčových slov

  Bohužel se mi nedaří „naimportovat“ klíčová slova do Collabimu.

  V zásadě chci jen pomocí importu přidat ke klíčovým slovům skupiny, abych to nemusel v collabimu překlikávat ručně, ale po naimportování testovacího vzorku klíčových slov – https://docs.google.com/…OXBYVWM/edit se mi sice vytvořila skupiny apartmany, ale klíčová slova z tabulky v této skupině nejsou zahrnuta.

  účet odeon.collabim.com, web DDS

 2. Dobrý den, Ondřeji,

  zaslaný soubor jsem si zkoušel naimportovat a přiřazení skupiny funguje správně. Jste si jistý, že jste v druhém kroku vybral sloupeček se skupinou?

  Zkuste slova prosím naimportovat znovu, data se aktualizují.

 3. Dobrý den,

  díky za odpověd.

  Ano jsem si jistý, že jsem vybral v druhém kroku skupinu. Znovu jsem to zkoušel a výsledek je stejný. U slov, které mám v collabimu, se prázdné pole skupiny Importem nepřepíše.

  Tedy nefuguje to co píšete v poznámce (u skupin):

  Poznámka: Hodnoty existujících klíčových slov budou přepsány vyplněnými hodnotami v excelovém listu.

  Skupiny u existujících slov zadaných v collabimu se nepřepsaly. (v collabimu u těchto slov nemám žádnou hodnotu skupiny vyplněnu)

  Nicméně jsem zkusil do souboru přidat i slova, která v collabimu nemám zadaná, a ta se naimportovala i se skupinou v pořádku.

 4. No potom to můžeme udělat jinak. V sekci Klíčová slova zvolte „+ další filtry“ → „Přidaná v konkrétní den“ a zadejte datum, kdy jste daná slova bez skupiny importoval.

  Pomocí odkazu „+ Více“ si zobrazte sloupec Skupina (jestli ještě nemáte zobrazený). Následně v zápatí sloupce klikněte na „Změnit skupinu“.

  Vyberte požadovanou skupinu pro všechny slova importovaná v dané datum a potvrďte. Daná slova by měla nyní mít přiřazenu požadovanou skupinu.

  Funguje vám to?

 5. No, vzhledem k tomu, že se jedná o solva, která jsem průběžně přidával v collabimu a jiná nově přidaná, která mám zatím jen připravená v excelu, tak to takhle moc nejde. Hlavně jsem spoléhal na ten export a proto jsem trávil čas rozdělením klíčových slov do skupiny v excelu (tak jak nám bylo doporučeno na školení minulý týden) a teď abych to dělal znovu )-:

  Chtělo by to spravit ten export. Ne vymýšlet kličky jak to udělat jinak.

  Jinak ta hromadná změna skupiny je pěkně schovaná v patičce, že si toho člověk ani nevšimne.

 6. Chtělo by to spravit ten export. Ne vymýšlet kličky jak to udělat jinak.

  Import opravíme, ale nemůžu vám slíbit, že to bude v nejbližších dnech. Snažil jsem se vám poradit, jak problém vyřešit jinou cestou. Když to nejde pomocí filtru datumu, můžete vyzkoušet jiné filtry.

  Více vám bohužel aktuálně pomoci nedokážu.

 7. Ok díky za info. Jasné, většina půjde udělat poměrně rychle přes vyhledávání a hromadnou změnu skupin. Hold tomu ještě chvilku budu muset věnovat.

  Děkuji za rychlé reakce a těším se na ten opravený Import :-)

Téma dotazu